wykładowca: Mateusz Świder

Prosty Kurs Filmowania - Kurs przeznaczony jest dla osób posiadających aparat z możliwością kręcenia filmów i chcących się rozwinąć w tym kierunku. Przystępnie pokażemy jak podejść do krótkiej formy audiowizualnej, zaczynając od teorii, na praktyce kończąc. Omówimy min. takie zagadnienia jak teledysk, montaż sportowy, relacja i nie tylko. Pokażemy również jak zabrać się do tego od strony praktycznej i dorzucimy kilka trików, które można wykonać beż użycia wielkiego budżetu. Wszystko czego potrzeba do rozpoczęcia przygody z filmowaniem lustrzanką cyfrową.
Kurs filmowania to dwa weekendy w sumie 24 godziny praktycznej nauki filmowania z odpowiednią dozą teorii. Do tego by zacząć kurs potrzebny jest aparat fotograficzny z możliwością filmowania ☺ Całość materiału nagrana na kursie będzie zmontowana i dostępna dla uczestników do oglądania po skończeniu kursu.

dzień 1.
-różnice między zdjęciami a filmem
-kamera czy aparat?
-pełna vs niepełna klatka
-na co mają wpływ ustawienia przy filmowaniu (przesłona czas ISO balans bieli) + praktyka
-Projekcje i omówienie rodzaje wideo: reklamowe, sportowe, timelapse, teledyski, wideorelacje

dzień 2.
- kompozycja, kadrowanie, plany filmowe, perspektywa
- obiektywy /jak różne ogniskowe wpływają na obraz/
- oś akcji
- ruchy kamerą,
- przygotowanie do projektu (storyboard, plan, jak się przygotować)
- zastosowanie zasad w praktyce, omówienie (rozpoczniemy kręcenie naszego projektu)

dzień 3.
-filtry ND
-histogram
-zebra, peaking
-formaty i kodeki (omówienie podstaw)
-rozdzielczość
-klatkaż, interpolacja

dzień 4.
Teoria + praktyka - sprzęt dodatkowy
-statyw i głowica filmowa a fotograficzna
-monopod
-steadicam
-małe a tanie gadżety pomocne przy nagrywaniu
-jak tanio zrobić studio

Cztery dni zajęć 24h 800.-

Dla niezdecydowanych, możliwość zapłaty osobno za każdy dzień zajęć w cenie 250,-
Ilość miejsc max 10 osób

W czasie zajęć zapewniamy kawę i małe sweet :)

Pod patronatem:

Akademia Leica Gallery Warszawa

Szkoła Fotografii

Kontakt:

szkola@fotografii.com.pl

www.szkola.fotografii.com.pl

Prosty kurs filmowania aparatem fotograficznym

wykładowca: Mateusz Świder

dzień 1.
-różnice między zdjęciami a filmem
-kamera czy aparat?
-pełna vs niepełna klatka

dzień 2.
- kompozycja, kadrowanie, plany filmowe, perspektywa
- obiektywy /jak różne ogniskowe wpływają na obraz/
- oś akcji
- ruchy kamerą,
- przygotowanie do projektu (storyboard, plan, jak się przygotować)

dzień 3.
-filtry ND
-histogram
-zebra, peaking
-formaty i kodeki (omówienie podstaw)
-rozdzielczość
-klatkaż, interpolacja

dzień 4.
Teoria + praktyka - sprzęt dodatkowy
-statyw i głowica filmowa a fotograficzna
-monopod
-steadicam
-małe a tanie gadżety pomocne przy nagrywaniu
-jak tanio zrobić studio

Cztery dni zajęć 24h 800.-

Ilość miejsc max 10 osób

W czasie zajęć zapewniamy kawę i małe sweet :)

Pod patronatem: Akademia Leica Gallery Warszawa

Szkoła Fotografii w Krakowie

prawdopodobnie najlepsza szkoła fotografii w Krakowie, a napewno jedyna w swoim rodzaju z niepowtarzalnymi kursami i wykładowcami, najlepszymi w swojej dziedzinie. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą doszlifować swoje umiejętności i talenty jak również tych, którzy dopiero co odkryli swoje powołanie. Prowadzimy również kursy dla osób które chcą w pełni wykorzystać możliwości swojego nowo zakupionego sprzętu fotograficznego, podczas wakacji, imprez rodzinnych i innych wydarzeń rodzinnego życia

Warsztaty fotografii Kraków

WARSZTATY FOTOGRAFII DZIECIĘCEJ, WARSZTATY PORTRETU, WARSZTATY OŚWIETLENIA, WARSZTATY WIELKIEGO FORMATU, WARSZTATY REPORTAŻU

__________________________________________

Sprawdź w kalendarzu, jakie warsztaty organizujemy w najbliższym czasie !

Kontakt:

szkola@fotografii.com.pl